Skip to main content

Príbeh ALTO Sushi sa zrodil v hlavách dvoch mladých ľudí ( Alan + Tomáš ) v roku 2016.

Ako milovníci sushi sme nemali žiadnu možnosť vychutnať si toto skvelé jedlo v našom meste a museli sme preň jazdiť do vzdialených okresných či krajských miest. Samozrejme pokiaľ sme si ho neurobili sami doma. 🙂 A tak sme si povedali, že využijeme naše vzdelanie, dlhoročné skúsenosti a prax v obore a otvoríme prvý sushi bar v meste Liptovský Mikuláš a v regióne liptov vôbec.

ALTO sushi otvorilo svoje brány 17.3. 2017 a od prvého dňa sme si získali obrovské množstvo zákazníkov čakajúcich na tento okamih, ktorí sú s nami doteraz. Postupne sme si získavali srdcia a chuťové poháriky ďalších a ďalších klientov, či už ide o obyvateľov mesta, okolitých miest a obcí alebo turistov. Našou filozofiou, od ktorej nikdy neupustíme je kvalita a čerstvosť surovín, a profesionálny a osobný prístup ku každému zákazníkovi. Od prvého dňa nášho pôsobenia prinášame ľuďom prvotriedne sushi, za ktorým stojí niekoľko mesiacov vylaďovaná vlastná receptúra prípravy ryžového octu a ryže, poctivý výber tých najlepších dodávateľov čerstvých rýb, zeleniny a japonského sortimentu. V kombinácii s odbornou a profesionálnou obsluhou, otvorenou  kuchyňou s možnosťou sledovania prípravy pred zrakom hosťa, prinášame zákazníkom gastronomický zážitok a pocit blaha na duši, pre ktorý sa vždy radi vracajú.

Od počiatku sa špecializujeme prevažne na sushi ako také a jeho širokú škálu druhov akými sú napríklad Maki, Futomaki, Uramaki, samozrejme základné druhy ako Nigiri a Sashimi ale aj veľmi obľúbené tempurované sushi rolky, ktoré sú vyprážané a konzumujú sa teplé.

Rameny a polievky ako Miso alebo Tom Yum sú neoddeliteľnou súčasťou lístka ako aj obľúbený tatarák z lososa alebo tuniaka, alebo skvelé japonské dezerty. Jedálny lístok je od otvorenia prispôsobený aj pre vegetariánov a vegánov, ktorý si u nás určite majú z čoho vybrať. Okrem kulinárstva sa špecializujeme aj na someliérstvo a baristiku a tak si užijete párovanie vína k sushi a po dobrom jedle si pochutnáte na výbornej a odborne pripravenej káve.

V roku 2019 sme sa rozrástli o pokrmy teplej ázijskej kuchyne akými sú napríklad gyozy, ázijské mäsové hlavné jedlá a omáčky, rôzne druhy rezancov na celo ázijský spôsob ako napríklad thajské kari, japonské togarashi a rameny, grilované ryby alebo krevety.

Spolu s rozšírením ponuky sme spustili aj našu vlastnú donáškovú službu, ktorej rádius siaha až po lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry, Liptovský Hrádok alebo Ružomberok. Od prvej objednávky donáškovej služby balíme celý sortiment do ekologických obalových materiálov, ktoré sú vyrábané z recyklovaných materiálov a sú ľahko rozložiteľné. Hygiena, čistota a dbanie na životné prostredie je našou prioritou.

ALTO Sushi pôsobí aj v cateringovej sfére a máme za sebou viacero eventov akými sú plesy, svadby, súkromné oslavy a teambuildingy alebo aj workshopy kde buď zastrešujeme sortiment ponúkaného jedla alebo vysielame našich sushi majstrov na event priamo k Vám. Na rôzne druhy osláv a životných udalostí vytvárame veľmi obľúbené sushi torty, ktoré sú originálnym darčekom pre milovníkov sushi.

Okrem cateringovej oblasti pôsobíme aj v ambulatnom predaji, na festivaloch a spoločenských udalostiach ako ALTO Sushi Street Food kde sa realizujeme so špeciálnou ponukou street food pokrmov z ázijského kontinentu akými sú napr. vietnamské Bao žemle, japonská gyoza alebo tempura, hawajské Poké, burgre na ázijský spôsob a samozrejme aj sushi.

Život plynie, splnený sen a už neodmysliteľná súčasť liptovskej gastro scény menom ALTO Sushi  vám bude neustále prinášať radosť z jedla, úsmev na tvári z dokonalej chute, japonskú precíznosť a dôslednosť v prístupe k hosťom, stále nové jedlá, ich chute, vône, a prvotriednu čerstvosť a kvalitu.